Biżuteria na różne okazje

Biżuteria jest doskonałym dodatkiem, który sprawia, że każda kobieta czuje się jeszcze piękniejsza! Dobrze dobrane ozdoby potrafią podkreślić wdzięk kobiety i dodać jej czaru! Również mężczyznom odpowiednie dodatki – zegarek, spinki do mankietów – dodają atrakcyjności. Szczególnie, gdy są dobrej marki i świadczą o jego dobrym guście! Widzimy więc, że biżuteria towarzyszy nam od wieków. Możemy ją nosić na naprawdę różne okazje! Jaka biżuteria jest najbardziej uniwersalna?

Biżuteria na różne okazje

1Mówi się, że każda okazja wymaga odpowiedniego stroju oraz odpowiednio dobranych do owego stroju dodatków. Takim dodatkiem jest właśnie biżuteria, którą kochają wszyscy! Niektóre kobiety nie lubią wręcz wychodzić z domu bez kolczyków, czy choćby pierścionka na palcu. Z pewnością biżuteria jest dopełnieniem całego stroju i czasem decyduje o dobrym wyglądzie całości!

Wszyscy uważają, że na co dzień można sobie pozwolić na luźne, kolorowe dodatki – wielkie kolczyki, neonowe bransoletki, czy rzemyki zawieszone luźno na szyi. Styl formalny i wieczorowy wymaga zaś o wiele większej elegancji. To właśnie na takie okazje zarezerwowane są między innymi kamienie szlachetne, czy wyroby ze złota. Moda zmienia się bardzo szybko i często trudno za nią nadążyć. Czasem warto zatem wybrać takie wzory, dzięki którym jesteśmy w stanie chodzić w kupionej biżuterii przez dłuższy czas – bez względu na zmieniającą się modę! Czym powinny się charakteryzować tego typu kolczyki czy naszyjniki?

Proste i eleganckie ozdoby

1aUniwersalna biżuteria powinna wyróżniać się przede wszystkim prostotą. Drobne oczka sprawią, że biżuteria nie rzuca się w oczy i można ją dopasować właściwie do każdego stroju. WArto o tym pamiętać, zwłaszcza, że to ubrania zmieniamy częściej, niż drogie wyroby jubilerskie! Najlepiej zdecydować się na srebrny łańcuszek z małą zawieszką i dopasowane do niego, drobne kolczyki. W ten sposób będziemy mogli ubrać się dowolnie, a nasza biżuteria zawsze będzie pasować idealnie. Zdecydujmy się przy tym na jasne, przejrzyste oczka – w ten sposób będziemy mogli wystąpić w każdym wariancie kolorystycznym, a one i tak będą pasować do barw.

Uniwersalne i ponadczasowe perły

Za uniwersalną ozdobę uznawane są perły – małe, perłowe kolczyki można bowiem z powodzeniem ubierać na co dzień, ale równie idealnie będą się one komponować także z elegancką suknią i szpilkami!
Perły mają również uniwersalny kolor – można je zakupić w formie białej, kremowej lub czarnej – to kolory, które ładnie się komponują z innymi. Dzięki swej elegancji, perłowa biżuteria dodaje wdzięku nawet dżinsom, potrafiąc jednocześnie podkreślić dużo bardziej wytworne, wieczorowe kreacje!

Polecamy także:

Warto przeczytać w serwisie Jubiler.pl

Wpis zawiera ...